Nebankové pôžičky

Na našom trhu financií existujú dva druhy pôžičiek – bankové a nebankové. Každá z týchto druhov má svoje kladné i záporné stránky. V tejto tabuľke je porovnanie a priblíženie týchto druhov pôžičiek.

Porovnanie pôžičiek

Bankové pôžičky Nebankové pôžičky
Počet poskytovateľov v rade desiatok v rade stoviek
RPMN od 10% od 12%
Pružnosť nízka vysoká
Služby a osobný servis obmedzený kvalitný
Šanca získať pôžičku zo
záznamom v registre
takmer nulová reálna

Pôžičky ihneď sú finančný produkt, ktorý žiadateľom zaručuje hlavne pôžičku od nebankového subjektu.

Z tabuľky je zrejmé, že pôžičky nebankového sektoru sú schopné pomôcť širokej škále klientov, a to hlavne takým, ktorých žiadosti boli v bankách neúspešné. Keď porovnáme tieto dva finančné subjekty z pohľadu RPMN, zistíme, že vyššiu mieru majú síce nebankové pôžičky, tento rozdiel sa však líši len niekoľkými percentami.

Posledná hodnota, ktorá stojí za porovnanie týchto dvoch pôžičiek, je zákaznícky servis. Narozdiel od bankových pôžičiek, ktoré ponúkajú o trochu nižší RPMN, sa u tých nebankových často poskytujú nadštandardné služby, napríklad možnosť žiadosti o pôžičku aj vtedy, keď má daný zákazník zápis v registri dlžníkov. Tiež nemusíte zariaďovať pôžičku osobne na kontaktných miestach, kde môžte vlastne stráviť aj celý deň vybavovaním potrebnej dokumentácie. V našom prípade investor, ktorý Vám bude na mieru priradený, bude mať tieto dokumenty už vopred pripravené a doručí Vám ich priamo k Vám, poprípade odošle poštou na Vašu adresu.

Komentáře nejsou povoleny.